Postitatud

Jalgrattahooaeg algas

jalgrattahooaeg

Kevadiste ilmadega algas ka jalgrattahooaeg, jess!
Meie teenuste hulgas on endiselt – jalgratta rattahooldus – lisavarustuse paigaldamine …ja teised spetsiifilisemad teenused. Need leiate meie töökoja hinnakirjast. Valikus on meil ka erinevad jalgrattad: – jalgrattad lastele – jooksurattad lastele – jalgrattad naistele – jalgrattad meestele – kasutatud jalgrattad – linnarattad – maanteerattad – hübriidjalgrattad – MTBd – kastirattad.

Eelmise aasta kõige müüdum grupp olid soodsad jalgrattad naistele ja lastele. Kasutatud jalgrattad olid samuti väga populaarsed. Sel aastal on meil fookuses elektritoega kastiratas.

Suurepärane uudis ratturitele on see, et Keskkonna Investeeringute Keskus toetab kastiratta ostu kuni 1250 euroga.

Vaata meie valikus olevaid kastirattaid. Jalgratta rent on meie teenuste seas uus. Rendime kõiki tüüpi jalgrattaid. Ka kastirattaid. Ootame teid oma kauplusesse ja töökotta Laagris, aadressil Vae 3a.

Postitatud

Kuidas ja millal saab elektrilise kastiratta ostutoetust küsida?

Toetust antakse pärast toetuse andmise tingimuste jõustumise kuupäeva ostetavatele ja esmaregistreeritavatele uutele sõidukitele. Väidetavalt juhtub see jaanuari teises pooles või isegi veebruaris.

Taotluse saab esitada pärast määruse jõustumist ja E-toetuse keskkonnas. Kui taotlusvoor on alanud teavitatakse sellest KIKi kodulehel ja ka üleriigilises meedias.

Taotlus tuleb esitada kahe kuu jooksul pärast sõiduki ostmist. Ehk siis, enne tuleb osta kastiratas ja peale seda saab taotleda ostutoetust.

Taotlusvoor kestab kuni raha jätkub ja eelarve jääk saab olema nähtav KIKi kodulehel.

“„Nullheitega sõidukite ostutoetuse andmise tingimuse ja kord“ eelnõu ei ole veel vastu võetud. Tegemist ei ole lõplike tingimustega ja pärast määruse kooskõlastusringi võivad need veel muutuda,” kirjutab KIK.

Allikas: kik.ee

Postitatud

Riik toetab elektriga kastirataste ostu

2023.aastast toetab riik kuni 1200 euroga elektrilise kastiratta ostu. Toetust antakse kuni 50% ulatuses ratta hinnast, kirjutab err.ee. Eraisikut toetatakse kuni 1200 euroga ja ettevõtjat kuni 1000 eurot. Ettevõtjale on toetus ettenähtud kuni 15 elektrilise kastiratta soetamiseks.

Meie e-poes on valik Black Iron Horse kaubamärgi kastirattaid. Vaata meie valikus olevad kastirattad

Postitatud

5.juuni on rahvusvaheline keskkonnapäev

Rahvusvaheline keskkonnapäev suunab meid kõiki mõtlema, kuidas elada keskkonnasäästlikult. Jalgrattaga liikumine on hea alternatiiv autoga sõitmisele. Keskkonna säästmise seisukohalt on see suurepärane viis panustada igaühel.

Erinevad kergliikluslahendused, sh jalgrattasõit, on võrreldes autodega minimaalse keskkonnamõjuga. Iga keskkonnateadlik liikleja on kasvõi mingil määral asendanud autosõidu jalgrattaga liikumisega. Ka tänaste kütusehindade juures mõtlevad liiklejad üha enam, kas autoga poes käimine ja naaberasulasse sõbrale külla minemine on seda kütusekulu väärt. Hüpatakse ratta selga ja ei pea muretsema parkimiskoha leidmise pärast ning saab veel tervistki turgutada värskes õhus liikudes. Autovaba(m) eluviis aitab säästa meid kõiki.

Kauplus Rattapood pakub keskkonnapäeva raames 4.-5.juunil jalgratastele 10-20% allahindlust. Kõik uued jalgrattad -10%. Kõik uued lasterattad ja jooksurattad -20%. Olete oodatud meie poodi Tallinnas Narva mnt 19 ja e-poodi www.kauplusrattapood.ee.

Postitatud

PÕNEV! Laagri töökoda kolib!

Laagris asuv Kauplus Rattapood on meile kitsaks jäänud. Oleme elevil, sest oleme leidnud endale Laagris uue ja suurema pinna! Täpse aadressi ja avamisaja kuulutame ametlikult juba varsti.

Uuel pinnal hakkab tegutsema töökoda ja pood. Poe poolel pakume suuremat valikut rattaid ja rattakaupu kui seni Laagris pakkunud oleme.

Uudiseid on ka meeskonna poole pealt. Meiega on liitunud uus liige – kogenud rattamehaanik Ricardo!

Kohtumiseni uues poes suvel 2022. Aga seni ootame teid ikka endisel aadressil Vae 2. Tsau!

Postitatud

Uus pood on avatud Tallinnas!

Avasime märtsi lõpus uue poe Tallinna kesklinnas. Poe aadress on Narva mnt 19. Siiani on linnarahvas meid hästi vastu võtnud.

Uues poes pakume jalgrattakaupu ja on avatud ka töökoda. Meie valikus on linnarattaid, MTB-sid, hübriid- ja maanteerattaid. On ka mõned kasutatud, kuid hooldatud jalgrattaid. Pakume ka korve, tulesid, käepidemeid, rattalukke – you name it! Kõike rattamaailmaga seonduvat. Töökoda hooldab teie jalgrattaid.

Linnarahvas = linnarattad. Siiani on enammüüdud just linnarattad. Suur huvi on ka hübriidrataste vastu. Hooaja alguse puhul on inimesed hankinud endale meie poest ka uued kiivrid, lukud ja rattatuled.

Meie kaubavalik täieneb pidevalt. Kevadel saabub meile valikusse üks vinge kastiratas Kopenhaagenist. Suveks tuleb juurde ka kasutatud rattaid.

Hoidke end meie uudistega kursis ka Instagramis ja Facebookis.
www.instagram.com/kauplusrattapood
www.facebook.com/kauplusrattapood

Postitatud

Kalli ratta lukku tuleb investeerida

Üks väga tähtis jalgratta osa on lukk, milleta ei tohiks olla üksi jalgratta omanik.

Lukke on palju ja erinevaid ja nende seast valida võib tunduda keerulise ülesandena. Üldine reegel on, et mida kallim ratas, seda suurem investeering tuleks teha. Jalgratta lukke on erinevaid.

U-lukk on põhimõtteliselt suur tabalukk, mis on tavalisest tabast suurem, raskem ja tugevam. Lukk on hea disainiga ja peaaegu võimatu tangidega pooleks lõigata (natuke oleneb lukust). Nad on üldiselt kergemad kui kettlukud ja neid on mugavam kaasas kanda – saab kinnitada ratta või seljakoti külge. U-lukuga on keerulisem ratast kinnitada eseme või posti külge. Kõige turvalisem on U lukk koos pikendustrossiga, mida on lihtsam kinnitada esemete külge ja saab ka esimesest ja tagumisest jooksust läbi põimida. Ma ise kasutan just sedasorti lukku. Tavaliselt kinnitan jalgratta posti külge nii, et lukk läheb läbi tagaratta ja raami keskosa. Veendun, et posti/objekti, mille külge panen, ei saa eemaldada või tõsta paigast.

Kettlukud – neid on lihtne kinnitada erinevate objektide külge. Vargal võib olla raskusi elektritööriistadega saagida, kuna keti osad liiguvad. Lukke saab osta iga hinna ja turvalisuse astmega. Lukku on keeruline kaasas kanda, kuna ta on raske ja kohmakas. Ketti saab tangidega pooleks lõigata. Kui kett pole riide- või plastikkattega, võib see ratta värvi kahjustada.

Trosslukud on üldiselt kerged ja paindlikud, hea kasutada madala riskiga kohtades. Hea kaitsta jalgrattaosi nagu jooksud, kiiver, korv vms. Seda lukku ei tohiks kasutada põhilise lukuna, kuna teda on väga lihtne väikeste tangidega väga kiiresti lõigata. Tavaliselt, kui lukk isegi näeb visuaalselt paks välja, on tross plastikkesta sees peenike.

Lülilukud – neid on lihtne kaasas kanda ja on suhteliselt turvalised. Saab rohkemate esemete külge turvaliselt lukustada kui U-lukku, kuna tal on suurem haare. Üldiselt on kergem kui U-lukk ja kettlukk.

Bikeep – üldiselt ma ei jäta ratast kuskile ööseks välja, aga kui peaksin jätma, siis otsin Bikekeepi rattaparkla. Tavaliselt on need rahvarohketes kohtades ja kaamerasilma all, mis tagab turvalisuse. Pole kuulda olnud, et mõni ratas oleks ära varastatud Bikeepi lukust.

Veel turvalisusest
Kui kasutatakse ratast igapäevaselt, näiteks rongijaama sõitmiseks ja ratas jääb õue kogu päevaks, siis tuleks ära vahetada kõik kiirkinnitustega osad. Varastatakse ratastelt jookse, sadulaid, korve, tulesid ja kõike, mida saab kiiresti lahti võtta.
Jalgratast ei tohiks kunagi kinni panna ainult jooksust. Näiteks, kui panna esijooksu pidi jalgratas kinni, saab varas jooksu kerge vaevaga lahti ja ülejäänud ratta ära viia. Alati tuleks ratas kinnitada raamist.